Co děti (ne)potřebují v prvním roce života

Asi to dobře znáte. V těhotenství jste neodolaly a nakoupily snad všechny věci pro miminko, které jste na internetu našly. Co kdyby, že jo! Navíc určitě všechno budete potřebovat, vždyť psali, že se bez nich neobejdete. A pak se ten malý uzlíček štěstí narodí, a vy zjistíte, že toho vlastně moc nepotřebuje. 

U nás letěl první přebalovací pult. Ty látkovky na něm prostě obléknout nešly! A navíc zabíral spoustu místa, přebalování na pračce bylo o tolik jednodušší… Pak jsem prodala postýlku. Následovalo super skvělé designové houpátko, které lákalo na to, že v něm miminko bude spokojeně odpočívat. Houby. Jestli tam vydržel třicet sekund, bylo to hodně. Nakonec se během prvních měsíců zredukoval počet „věcí pro miminko“ asi tak na deset procent z původního stavu!

 A tím to bohužel (nebo bohudík?) neskončilo. Stylový vlněný muchláček, kterého si vaše ratolest stoprocentně zamiluje? Nezajímá, stačí mi obyčejná látková plenka. Nebo ještě líp – mámy tričko – ideálně celý den nošené. A co to krásné dřevěné chrastítko? Vařečky jsou lepší! A taková krabička od čaje – to je teprve terno! Dodnes si pamatuju, jak se nás paní doktorka na desetiměsíční kontrole ptala, jaké jsou dcery oblíbené hračky a můj muž bez zaváhání prohlásil – víčka. Ano. Nejvíc ze všeho milovala víčka od zavařovaček. Vždycky jsme jich museli mít pár po ruce a vždycky jí to naprosto spolehlivě zabavilo. Občas jsem měla pocit, jako by je zajímalo úplně všechno, kromě hraček!

Ale abych jim nekřivdila – měla jsem to vlastně dost podobně. Ze všech těch věcí, které jsem na péči o děti koupila, jsem reálně využila jen úplný zlomek. Mandlový olej a žlutou weledu na zadek. Odsávačku (nudlí, ne mléka). Kyblík na koupání. Šátek. Pár látkových plen. Vešlo by se to do jedné tašky. A to jsem si původně myslela, že bude miminko na všechny ty věci potřebovat vlastní pokoj!

 

Autor: Ester Bezděk, IG @esterbezdek

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení