Udržitelnost

Vlněná plsť a len

Pro všechny měkké hračky Kotoloč používám antibakteriální a antialergenní střižní vlnu merino ze stejnojmenného plemene ovcí. Pochází z evropské produkce 100% šetrné k životnímu prostředí, z obnovitelných zdrojů a je biologicky rozložitelná.

Hrací podložky jsou šité z českého lněného plátna. Len je jedním z nejudržitelnějších materiálů pro sklizeň a výrobu v textilním průmyslu. Je přirozeně hypoalergenní, odolný, ale zároveň jemný k pokožce miminek a čím používanější je, tím se stává měkčím a jemnějším.

 

Bukové dřevo

Dřevěné díly mých kolotočů nad postýlku i dětské hrazdičky jsou z dokonale broušeného buku. Vyrábí je pro mě truhlář z Moravy a ručně brousí i sebemenší hrany, aby byly výrobky nejen příjemné na dotyk, ale i maximálně bezpečné pro vaše miminko.

 

Biobavlněné nitě a tkalouny

Záleží mi na každém detailu, proto i na první pohled tak nenápadné drobnosti, jako nitě a tkalouny splňují ty nejpřísnější mezinárodní certifikace biotextilu OEKO-TEX třídy 1 a GOTS. Cílem obou certifikátů je ujistit vás, že si kupujete produkt vyrobený z bezpečných materiálů bez škodlivin. GOTS navíc splňuje nejen přísná kritéria zdravotní nezávadnosti, ale zaručuje i maximální šetrnost k životnímu prostředí a splnění požadavků na lidsky důstojné pracovní podmínky při výrobě materiálu. Více si o certifikacích přečtěte na blogu.

 

Přírodní výplň

Ekologická hračka skrz naskrz. Protože i na výplni záleží. Ty moje mají uvnitř přírodní antialergenní bavlněnou vatu ze 100% neběleného vlákna.

 

Ekologické balení

Ohleduplnost k životnímu prostředí nekončí hotovým výrobkem, ale pokračuje jeho balením, když se vydá na cestu k vám. Obal je plně recyklovatelný a nenajdete v něm jediný kousek plastu. Jeho součástí jsou informace k výrobku natištěné na papíru s podílem organického odpadu z přírodních surovin, jako jsou ovocné plody, kukuřice, káva či ořechy. Výroba takového papíru šetří stromy, protože uplatňuje materiály, které by jinak nenašly využití.

 

Etický kodex

Udržitelnost pro mě neznamená jen ekologické smýšlení, ale i společenskou odpovědnost. Výroba hraček Kotoloč je malý „ekosystém“, zahrnující české a evropské výrobce, lokální řemeslníky a švadleny z chráněných dílen. Koupí českých hraček Kotoloč umožňujete mně i jim vykonávat smysluplnou práci, ohleduplnou k lidským a přírodním zdrojům.

Kromě toho se vždy snažím jít ještě o krok dál, proto věnuji část zisku z každého prodaného kolotoče charitativním organizacím.

Kotoloč je členem Asociace společenské odpovědnosti a držitelem certifikátu Udržitelný e-shop.

Zpět do obchodu